Where are they now? 2011 CT Boys All-State Hockey Team

Revisiting the 2011 Connecticut High School Coaches’ Association Boy’s All-State Ice Hockey Team one year later to see where they’ve taken their hockey (or other athletic) careers:

DIV. TEAM NAME SCHOOL POS. 2011-2012 SEASON
1 1st Chris Hemhauser Glastonbury G Worcester Academy (NEPSIHA)
1 1st Corey Shea Amity F Keene State College (ACHA)
1 1st Dan Walsh Xavier F Georgetown University (ACHA)
1 1st Ethan Holdaway Glastonbury F Glastonbury High School
1 1st Garren Fritts Darien F Lehigh University (ACHA)
1 1st J.P. Withington West Haven G University of New Haven (ACHA)
1 1st Jim Burt Hamden F Trinity-Pawling School (NEPSIHA)
1 1st Joe Bonazelli South Windsor F South Windsor High School
1 1st Kyle Weber Conard F
1 1st R.J. Ugolik Hamden D Trinity College – playing golf
1 1st Ryan Doherty Trinity Catholic D University of Connecticut (ACHA)
1 1st Sean Wilkinson Ridgefield F Ridgefield High School
1 1st Tom Worsfold Fairfield Prep D Fairfield Prep
1 2nd A.J. Unker Fairfield Prep F Fairfield Prep
1 2nd Bryan Puffer Fairfield Prep F
1 2nd Conor Crouse St. Joseph F Capital District Selects (EJHL)
1 2nd Eric Sugrue Notre Dame-Fairfield G Florida Junior Blades (Empire)
1 2nd Henry Corcoran New Canaan F Berkshire School (NEPSIHA)
1 2nd Max Rothston Darien G Darien High School
1 2nd Mike Hanna Tri Town F Salisbury University – playing lacrosse
1 2nd Ricky Piper Greenwich G Philadelphia Junior Jackals (IJHL)
1 2nd Tom Brunski East Haven D Hartford Junior Wolfpack (MetJHL)
1 2nd Tom Krieger New Canaan D
2 1st Andrew Vietze Trumbull D Wake Forest University (ACHA)
2 1st Andrew Zona Lyman Hall F Trinity-Pawling School (NEPSIHA)
2 1st Andy Bostic Milford F
2 1st Brian Cohan Farmington F
2 1st Jordan Drake Guilford D Endicott College (ACHA)
2 1st Luke Frechette Wethersfield F
2 1st Max Groszyk Enfield F
2 1st Pat Holland Wilton D
2 1st Troy Raccuia Guilford F
2 1st Tyler Bauer Daniel Hand F
2 1st Tyler Carbone Cheshire G Cheshire High School
2 1st Zach Phillipson Westhill F
2 2nd Andrew Hock Wethersfield F
2 2nd Ben Lockhart Immaculate-New Fairfield F
2 2nd Chris Santello Fairfield Warde-Ludlowe F
2 2nd Christian Cattaruzza Guilford D Babson College – playing lacrosse
2 2nd Dylan Balfore Suffield F Western Connecticut State University (ACHA)
2 2nd John Cunningham Cheshire D Pomfret School (NEPSIHA)
2 2nd Jonas Thelin Daniel Hand D University of Rhode Island (ACHA)
2 2nd Mike Berestecky Daniel Hand F Gettysburg College (ACHA)
2 2nd Nick Blake Branford F Boston Junior Bruins (ESHL)
2 2nd Nick Hollendonner Stamford F
2 2nd Trevor Saggese Trumbull F
2 2nd Tyler Kirkwood New Milford F New Milford High School
3 1st Andrew Richard Newington-Berlin F
3 1st Brian Fay Watertown-Pomperaug D
3 1st Christian Blais Newtown F Newtown High School
3 1st Jack Murphy Watertown-Pomperaug F Hartford Junior Wolfpack (MetJHL)
3 1st James Smith Bolton-Coventry-Lyman Memorial F
3 1st Justin Fischler Windsor-Avon-East Granby F
3 1st Justin Sullivan Brookfield-Bethel-Danbury D
3 1st Kyle Wehmhoff Staples-Weston-Shelton F South Kent School
3 1st Luke Andriuk Staples-Weston-Shelton G Wilkes-Barre Scranton Knights (MetJHL)
3 1st Matt Coco Newington-Berlin F
3 1st Nick Capozzi Sheehan F  
3 1st Zach Hunter Northwest Catholic F
3 2nd Aaron Grimaldi Sheehan F
3 2nd Aaron Liu Staples-Weston-Shelton F Staples-Weston-Shelton
3 2nd Craig Matthes Rocky Hill-Middletown-RHAM D
3 2nd Dan Diaz Norwalk-McMahon G
3 2nd Dylan Byrne Norwalk-McMahon F
3 2nd Jack Johnson Rockville-Manchester F Central Connecticut State University (ACHA)
3 2nd John Gradante Hall-Southington G Hall-Southington
3 2nd Matt Greenwood Northwest Catholic F Northwest Catholic High School
3 2nd Mike Mattson Joel Barlow F Joel Barlow High School
3 2nd Pete Dauten Shepaug-Litchfield-Wamogo G
3 2nd Steve Segeit Brookfield-Bethel-Danbury F Brookfield-Bethel-Danbury
3 2nd Travis Mistretta Rockville-Manchester F Avon Old Farms (NEPSIHA)

Got an update to this list? Let us know!